Přeji Vám všem krásné a pohodové svátky , zdraví štěstí , mnoho dobrých kamarádů a havně bohatého Ježíška !
S láskou přeje
Niky mirth

"Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem."
Roy L. Smith

Výlet do Benátek

18. srpna 2016 v 21:55 | slůně |  Život Niky mirth
Ahoj , vítám Tě u dalšího článku . Tento článek mě napadl , tak osudově , že jsem se rozhodla na toto téma napsat článek .

Více v celém článku !

Tento článek mi nabídl , vlastně osud , jak už jsem psala . Protože jsme byli měsíc v Chorvatsku na Istrii . A co jsem četla na internetu , tak v různých diskuzích jsem četla , že kdo je min. 14dní v Chorvatsku na Istrii , tak by měl navštívit nádherné Benátky . Do Benátek nám to trvalo zhruba 4 hodinky , protože jsme vyjeli brzy ráno , tak ani na hranicích nebyly kolony . Do Benátek jsme přijeli zhruba v 9 hodin a už jsme parkovali v 9 patře z 10 . Co nás ale trošku překvapilo, ale trochu jsme s tím počítali , tak bylo parkovné , které bylo zhruba 29 EUR , což je zhruba 710 Kč . Na začátku Benátek jsme vyděli pár vojákuů se samopaly a hned u prvního stánku jsme si koupili přehlednou mapu Benátek . Co mě mrzelo , tak skoro žádné knížky , mapy z Benátek nic nebylo v češtině :( . Ale i angličtinu jsme přežili . Benátky jsou opravdu velmi krásné , ale drahé a přijdou mi taky trochu špinavé . Na to , že tam mají opravdu hodně návštěvníků . Chtěli jsme se podívat na nějakou památku , ale na ty nejkrásnější byly obrovské , dvouhodinové řady . Byla tam i jedna malá řada na náměstí sv. Marka , ale ta byla jenom na rezervaci :( . A protože jsme byli v Benátkách , tak nesměla chybět ani projíždka na gondole . Ale ta byla taky velmi zdrahá . Za 30 minut jsme zaplatili zhruba 100EUR , v přepočtu 2 700 Kč .

Před 13 hodinou jsme si objednali v jedné restauraci dvě italské pizzi . Byly opravdu výborné , jediné co jsem jim vytkla , tak bylo , že bych tam přidala více rajčatového základu , nebo jak se tomu říká :D . A samozřejmě nesměla chybět ani zmrzlina a byla opravdu výborná . Hned bych si jí dala , ta chut je opravdu super . Upřímně s českou zmrzlinou nebo s nanukama se to vůbec nedá porovnat .

Cestou zpět jsme se stavili u Slovinských hranic na prasečinu . Byla opravdu výborná a to co nám přinesli , tak to jsme všechno snědli :) .


Doufám , že Benátky navštívíte a že se Vám tento článek líbil
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bethany Bethany | Web | 18. srpna 2016 v 22:13 | Reagovat

Benátky jsou krásné město. Souhlasím, že zmrzlinu tam dělají výbornou, ta se s tou českou umělou nedá srovnávat. Projížďku gondolou jsem nezažila, ale když vidím tu cenu, tak mi to až tak nevadí. :D

2 anetttwiggy anetttwiggy | Web | 19. srpna 2016 v 9:40 | Reagovat

taky bych se tam někdy chtěla podívat.Takže se máš ale ty ceny:D

3 slůně slůně | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 17:03 | Reagovat

[1]: To opravdu jsou , ty zmrzliny se opravdu porovnávat nedají ! Na gondole je to krásné , ale když chcete mít nějaký zážitek , tak si za to musíte připlatit .

[2]:Jako výlet opravdu doporučuji , ale mají to tam opravdu drahé ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama