Přeji Vám všem krásné a pohodové svátky , zdraví štěstí , mnoho dobrých kamarádů a havně bohatého Ježíška !
S láskou přeje
Niky mirth

"Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem."
Roy L. Smith

Jak se připravit na závěrečné písemky ?

4. června 2016 v 8:45 | slůně |  Recenze a tipy
Asi už všichni víme , že se blíží konec školního roku a s ním i závěrečné písemné práce , které většinou rozhodnou o Vaší známce na vysvědčení . A jak se na takovou závěrečnou písemku připravit ? To se dozvíte v tomto článku , kde dám 10 tipů jak se naučit na závěrečku . P.S Všechno jevyzkoušeno na mích kamarádech a na mě , ale každý jsme jiný !!!

10 tipů , jak se naučit na závěrečnou písemnou práci :

1. Nikdy nenechávej učení na poslední chvíli , navíc když víš , že zrovna daný předmět není tvůj šálek kávy . Radši se uč s předstihem a můžeš začít klidně ted i když nemáte ještě ohlášenou závěrečnou pís. práci !!!
2.Nejdříve bych Ti doporučila si vzít učebnici podle které se ve škole učíte a z každé probírané látky bych si udělala 1-2 cvičení ,tak si ověříš jestli ti daná látka jde.
3. A je jasné , že ti zrovna nějaká látka nepůjde ( ne , že bych ti to přála ), ale neboj vše se naučíš !!! A jak na to ? Jednoduše . Vezmeš si papír a začneš postupovat takhle :
Podmět vyjádřený a nevyjádřený ( nadpis látky , která Ti nejde)
Podmět nemusí být ve větě vyjádřen . Rozlišujeme proto :
A.) Podmět vyjádřený
B.) Podmět nevyjádřený
C.) Podmět všeobecný

( vypíšeš si z učebnice tabulky z dané látky . Pak si můžeš dopsat nějaké poznámky , zvýraznit si to a hlavně se UČIT !!!)
4. Nakonci školního roku se už v hodinách jen opakuje a proto toho využij , vezmi si bloček nejlépe A4 a vypisuj si poznámky z dané probrané látky , aby ses z toho pak mohl lépe učit .
5. Udělejte si plán a rozvrhní si učivo, které Ti nejde
6. Pokud Ti nějaká látka ne a ne vlézt do hlavy , doporuču ji Ti vyhledat tuto látku ve vyhledávači a stáhnout si prezentaci . Někdy je to lepší a hlavička makovička si to lépe zapamatuje . Ale nezapomente , že každý se učí jinak !!!
7. Běž na rvp.cz nebo dumy.cz , tam si vyhledej např. Závěrečná práce ČJ 5. ROČNÍK a stáhni si tam nějakou písemku a už budeš mít představu , jak by taková písemka mohla vypadat .
8. Nikdy to nevzdávej !!! Prostě si řekni Dám to a vrhni se do toho !!! :))
9. Co mi pomáhá , tak se kounout do ŽK , jakou známku jsem měla z pololetky a pokud za 1( což jsem měla) , tak dám v učení přednost látkám z druhého pololetí . Ale je jasné ,že i z prvního pololetí Ti může nějaká látka vypadnout z hlavy .
10. Mezi učením si dávejte přestávky nebo se Ti zavaří hlava a už se nic nenaučíš !!!


Doufám , že se ti článek líbil a chtěla bych se Vám omluvit za mou neaktivitu , ted jsem psala závěrečné pís. práce , tak jsem se musela učit a neměla čas na psaní článků , ale nebojte ono se to zlepší !!!
Byla bych ráda , kdyby jste do komentářů napsali , zda se Vám článek líbí a kdo by měl ještě nejaký tip , tak ho prosím napište , ráda ho přidám ! Tak a to bylo ode mě vše a já se s vámi loučím .

Vaše Slůně

Zdroj : tip č.3 tabulka - učebnice Český jazyk 5.ročník , nakladatelství NOVÁ ŠKOLA ( tabulka zkrácena)
obrázek - Google obrázky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti design blogu ?

Ano 56.7% (17)
Ujde 6.7% (2)
Ne 36.7% (11)

Komentáře

1 Venit Desire♥ Venit Desire♥ | E-mail | Web | 4. června 2016 v 13:03 | Reagovat

Dobré tipy, jen pro mne trošku zbytečné. Kromě angličtiny mám už všechny testy za sebou. Matika se mi moc nepovedla, protože byla těžká(Dostala jsem trojku, ale co už), češtinu nevím a na angličtinu se drtím...Každopádně jenom my máme trefenou učitelku, která ty testy potřebuje mít napsané, co nejdřív:)

2 Verča (a-lot-0f-fun.blog.cz) Verča (a-lot-0f-fun.blog.cz) | E-mail | Web | 4. června 2016 v 13:50 | Reagovat

Pěkný článek, ale též mi je k ničemu. Nejen že jsem nemocná a do školy půjdu tak maximálně ještě na týden, ale závěrečné testy máme taky za sebou, pokud nepočítám asi dva nebo jeden předmět, a navíc, z těch ,, blbých " předmětů co mi moc v poslední době nejdou, ty už mám za sebou...

3 slůně slůně | Web | 4. června 2016 v 15:45 | Reagovat

[1]: Děkuji . Matiku neřeš , čeština dopadne v poho a anglinu se nauč at je jednička :). Moc mě mrzí , že máte tak trefenou učitelku :(

[2]: Děkuji . Tak to mě mrzí , vylež se at seš ne prázdniny zdravá a můžeš si užívat :D !!!

4 myred myred | Web | 6. června 2016 v 15:01 | Reagovat

Článek byl fajn, ale je jasné, že každý to dělá jinak. Já už jsem na střední a třeba naše škola po nás skoro nechce učebnice, takže většinou máme jenom stáhlé prezentace a nebo je to na tobě, zda si píšeš poznámky, nebo ne. Mě třeba pomáhá si poznámky přečíst a hlavně si zdůraznit ty důležité věci. Pak si třeba ty důležité věci přepíšu a nebo udělám bod a když se na něj kouknu, tak se k tomu rozpovídám, nebo prostě tak. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama