Přeji Vám všem krásné a pohodové svátky , zdraví štěstí , mnoho dobrých kamarádů a havně bohatého Ježíška !
S láskou přeje
Niky mirth

"Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem."
Roy L. Smith

Červen 2016

Blogování... a škola

24. června 2016 v 14:39 | slůně |  Čas pro zamyšlení ...
Ahoj milý deníčku , dnes bych se s tebou chtěla podělit o jednu zkušenost , která se mi stala minulý týden .
Jak už jsem psala , moje zkušenost se mi stala minulý týden v hodině slohu . Měli jsme zadané téma a to Prázdninový zážitek . Chvíli hsem přemýšlela a už mě to napadlo . Ve slohu jsem nebyla moc dobrá , nikdy se mi nešlo moc rozepsat a většina mých známek ze slohu byly dvojky a ty mi kazily známku z češtiny. Ale , jak jsem začala blogovat , tak mi přijde , že se umím rozepsat , uvést do situace , popsat místo , děj , konec a ponaučení . Cítím , že to blogování Vás vlastně učí se rozepisovat . Sledují jeden blog , který se jmenuje sestry v brylich . Poslední dobou se mi zdá , že holky to s psaním článků úplně vzdavají , asi proto , že je nikdo nenavštěvuje , ale mají opravdu VELKÝ TALENT a je škoda , ŽE to vzdávají. Ale teď už pojďme k mé slohovce , slohovku jsem odevzdala , nakreslila povinný obrázek a odevzdala . Jak jsem slohovku odevzdávala , tak se NA mě učitelka nevěřícně dívala , že to mám na tři strany . Jen jsem jí odpověděla ,, paní učitelka , to jste chtěla uvést do děje , popsat místo , děj , konec a ponaučení '' . Pak jsem zjistila , proč na mě učitelka tak hleděla , protože to měli spolužáci ani me přes stranu tedy nějakých pět řádků . Za týden , když služba rozdávala opravené slohovky , dostala jsem jedničku podtrženou ( to jsem trochu čekala , protože jsem na gramatiky dobrá, ale nemyslete si o mě , že jsem nějaká namyšlená kráva ) se vzkazy Chválím !!!, Po hodině přijď za mnou do kabinetu . . Po hodině jsem tady zaní zašla a tam mě ještě jednou pochválila , tentokrát ne pŕed celou třídou (ano , ona mě pochválila) . Ale chtěla vědět , co se stalo. Tak jsem jí řekla , že si píšu deníček a odešla jsem. Asi si říkáte , proč jsem jí neřekla , že píšu blog . Já se za svůj blog nestačím , to ne , ale Vám se sděluji se všemi i nejtajnějšími věci . A nechci abych ráno přišla do školy a všichni si špitali ,mojí tajnou věc. Ve třídě je dobry kolektiv až na dvě drbny , naše třídní si změní profilování na facebooku a už obvolavá půlku tŕídy .

Tak to byl můj článek , pokud by jste se chtěli podělit se svými zkušenostmi , můžete dole v komentářích :)).
Vaše Slůně

Konciškolní poradna

16. června 2016 v 21:18 | slůně

Ahoj , dnes vás vítám u dalšího článku i když to článek zrovna není.

No... docela bláznivý nadpis , ale nevěděla jsem jak tuto poradnu nazvat , tak mě napadl název Konciškolníporadna . ..Tak doufam ,že se vam tento nazev docrla libi .

Co to vlastně znamená ?....
Kdo , bude mít problém se známkami na vysvědčení , jak to říct rodičům atd .. . Vlastně můžete do poradny napsat jakýkoliv dotaz , který se bude týkat konce školního roku . Vždy Ti rádi poradíme .


Kam mám napsat dotaz ?
Dotaz můžete napsat bud sem dolů pod článek do komentáře , kde Vám mohou poradit i ostatní blogeři nebo návštěvníci blogu . Pokud byste mèli dotaz , ale nechtěli byste , aby byl veřejný . Můžete mi napsat na webový e-mail , který naleznete v menu nebo mi můžete napsat do Zprávy autorovi . JEN VÁS PROSÍM , VŽDY UVEĎTE DI PŘEDMĚTU Konciškolní poradna -dotaz . A HLAVNĚ NEZAPOMEŇTE NA SEBE NECHAT KONTAKT .Nikdy se nebojte nikoho požádat o řadu !!!

A nakonec pár informací . Dotazy můžete posílat od 16.6.-29.6.2016 . Po té budou vydané ,,noviny'' nnašeho blogu , kde budou různé akce přes prázdniny , kolik volba budeme mít v příštím školním roce ,bude zde pokračovat náš ( trochu nevydařený ) projekt Každý čtvrtek a hlavně zde budou dotazy a odpovědi z Konciškolní pořádný (kdo nebude chtít zveřejňovat , nemusí ) atd..... . Rozhodně se máte na co těšit :).
P.S. Školní výlet byl super , fotila jsem , jak o život , ale fotky se z telefonu nějak vytratily , ale nebojte mám lepší překvápko . A abych nezapomnèla , tak naše ,,noviny'' budou vydávány třikrát a to 30.6.,12.7.,29.7.,11.8.,25.8. .


Vaše slůně

Jak se připravit na závěrečné písemky ?

4. června 2016 v 8:45 | slůně |  Recenze a tipy
Asi už všichni víme , že se blíží konec školního roku a s ním i závěrečné písemné práce , které většinou rozhodnou o Vaší známce na vysvědčení . A jak se na takovou závěrečnou písemku připravit ? To se dozvíte v tomto článku , kde dám 10 tipů jak se naučit na závěrečku . P.S Všechno jevyzkoušeno na mích kamarádech a na mě , ale každý jsme jiný !!!