Přeji Vám všem krásné a pohodové svátky , zdraví štěstí , mnoho dobrých kamarádů a havně bohatého Ježíška !
S láskou přeje
Niky mirth

"Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem."
Roy L. Smith

Hoax..

22. května 2016 v 10:00 | slůně |  Čas pro zamyšlení ...
Ahoj , dnes jsem přišla s článkem o Hoaxu , jak mě to napadlo ? Dívala jsem se na téma týdne , pro co v budu hlasovat a velmi mě zaujalo tėma s názvem ''Je to na internetu , musí to být pravda!''. ,tak jsem samozřejmě hlasovala a když jsem viděla , že toto téma má nejvíce hlasů , doufala jsem , že toto téma vyberou a já napíšu článek . V pondělí jsem se koukala na blog téma týdne a vybrali '' Je to na internetu , musí to být pravda!''. . Ale pak nastala ta chvíle , co napsat za článek ? A protože jsem byla v pondělí nemocnå , dívala jsem se na noťasu na stránkách Déčka , na jejich pořaď Nauč tetu na netu a tam bylo video o Hoaxu a tak jsem si to spojila a nápad je na světě !!! No nic , úvod je trochu delší , ale teď už jdeme na to !!! Tento článek bude malou formou vyprávění .



Já mám prarodiče takové ,,hyperaktivní'' tak mají svůj počítač a k němu samozřejmě patří jejich e-mail . Jeden den mi poslal dědeček e-mail a nadpisem : Dulezita zpráva
S textem : Další informace od člověka blízkého z ostravské kriminálky.DEJTE SI POZOR a rozesílejte - není to výmysl.
Přeposílám:
Pokud náhodou uvidíte dítě, které pláče a křičí, že se ztratilo a ví adresu (může ji mít napsanou třeba na lístečku, který Vám ukáže)... nikam prosím nechoďte!!!
Zavolejte policii, ať pomůže ona! V žádném případě neveďte dítě na uvedenou adresu.Můžete se stát obětí únosu. Je tu nová mezinárodní, dobře organizovaná mafiánská skupina, která unáší lidi za výkupné nebo na orgány, přičemž používá tento trik!!!
Není to výmysl, bohužel, až takto jsme to dopracovali,že náš český stát je rejdištěm zločinců. Pošli to dál a tím pomáhej !


Jak jsem si tento článek dočetla , tak jsem si říkala , že to pravda může i být nemůže . Ale co teď ? Jak to zjistím ? Existuje na to takový trik a to je , že si zkopírujeme první vétu zprávy ,ale pokud je jako v našem případě dost dlouhá tak si zkopírujeme jen část první věty : Pokud náhodou uvidíte dítě, které pláče a křičí, že se ztratilo .
Následně tuto polovinu první věty dáme ( nehlépe ) do chytrého vyhledávače google a vyhledáme . Zobrazí se nám hned jako první podnapisky s textem Hoax, hoax ( samozřejmě jen když to bude Hoax ) a klikneme na tento podnapisek a zobrazí se nám tato stránka http://www.hoax.cz/hoax/ztracene-placici-dite-s-adresou/ . A zde máme verzi slovenskou z roku 2013 a pak verzi 2 českou z roku 2014 . A protože jsem jela v sobotu k dědečkovi , tak jsem mu vysvětlila , že Hoax je nepřímá informace neboli dezinformace , která přímo z překladu znamená falešná zpráva ,můžeme ji také označit jako šířenou zprávu, která obsahuje nepřesné, zkreslující informace, účelově upravené polopravdy nebo směsku polopravd a lží.

.
Ne vždy je však všechno pravda , proto si všechno ověřujte ve vlastním zájmu !!!

Doufám , že už víte co je to Hoax a víte jak ho rozpoznat . Prosím o okomentování tohoto článku .

Zdroj : některé informace čerpané z oficiálních stránek Hoaxu , zbytek z blogerčiných znalostí

Vaše slůně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti design blogu ?

Ano 56.7% (17)
Ujde 6.7% (2)
Ne 36.7% (11)

Komentáře

1 melina melina | 23. května 2016 v 12:36 | Reagovat

Super ! Už konečně vím , co je to Hoax .

2 Verča (a-lot-0f-fun.blog.cz) Verča (a-lot-0f-fun.blog.cz) | E-mail | Web | 24. května 2016 v 20:25 | Reagovat

Moje reakce: Konečně jsem poprvé přečetla slovo hoax, o kterém jsem do teď nikdy neslyšela !  :D

3 slůně slůně | Web | 25. května 2016 v 8:33 | Reagovat

[1]: Tak , to mě opravdu potěšilo !!!

[2]:  Já jsem to taky do určitě doby neslyšela , ale je dobře toto slovíčko znát :) .

Díky vám za komentář !!!  :-)

4 Beatricia Beatricia | Web | 25. května 2016 v 11:15 | Reagovat

Já na různé HOAXY a nevyžádané e-maily reaguji jednoznačně. Okamžitě je mažu, protože v poslední době se vyrojilo množství různých virů. Mám sice dokonalo ochranu, ale stejně si dávám pozor.
Moc ti děkuji za hezký komentář a za námět na animaci. Je to velmi těžké zadání, které nezvládnu. Ale každopádně dík. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama