Přeji Vám všem krásné a pohodové svátky , zdraví štěstí , mnoho dobrých kamarádů a havně bohatého Ježíška !
S láskou přeje
Niky mirth

"Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem."
Roy L. Smith

Květen 2016

Má víra

24. května 2016 v 13:30 | slůně |  Pohled Niky mirth na svět
Milý deníčku , dnes bych se s tebou chtěla podělit o mou víru v Boha . Tento zápiseek mě napadl tak , že by jste měli vědět , že čtěte články od krestansky. Samozřejmě budu chápat , když můj blog přestane sledovat kvůli tomu že věřím v Boha . A věřte mi špatně se o tom píše , protože v normálním životě mě za to lidé odsuzují a tímto zápisem chci předejít tomu , aby mi někdy za rok psal ,ŽE od nějaké krestanky číst články nechce a proč jsem to nenapadla dřív atd .... .
Musím předem upozornit , že věřím v Boha , to ano ,ale nejsem tou vírou úplně ,,posedlá '' . Do náboženství chodím , ale spíš jen abych o víře něco věděla. Určitě si mě nepředstavuje jako extra křesťanku , která má všude v pokoji kříž a jen se modlí , taková nejsem . Teď nevím , jestli to náhodou nezaznělo nějak škaredě , za to se opravdu omlouvám . Prostě to řekni ve zkratce Jsem VĚŘÍCÍ ,ale NEVĚŘÍM V BOHA SILNĚ . Ano , chodím do kostela , modlím se , chodím do náboženství a mám po prvním svatém příjmání . To je můj křesťanský život .

Asi tento zápisek deníčku nedává moc smysl ,že ?

Prosím vás abyste napsali svůj názor na víru do komentářů! !


Vaše slůně

Hoax..

22. května 2016 v 10:00 | slůně |  Čas pro zamyšlení ...
Ahoj , dnes jsem přišla s článkem o Hoaxu , jak mě to napadlo ? Dívala jsem se na téma týdne , pro co v budu hlasovat a velmi mě zaujalo tėma s názvem ''Je to na internetu , musí to být pravda!''. ,tak jsem samozřejmě hlasovala a když jsem viděla , že toto téma má nejvíce hlasů , doufala jsem , že toto téma vyberou a já napíšu článek . V pondělí jsem se koukala na blog téma týdne a vybrali '' Je to na internetu , musí to být pravda!''. . Ale pak nastala ta chvíle , co napsat za článek ? A protože jsem byla v pondělí nemocnå , dívala jsem se na noťasu na stránkách Déčka , na jejich pořaď Nauč tetu na netu a tam bylo video o Hoaxu a tak jsem si to spojila a nápad je na světě !!! No nic , úvod je trochu delší , ale teď už jdeme na to !!! Tento článek bude malou formou vyprávění .


Korunovační klenoty jsou k dispozici

17. května 2016 v 19:10 | slůně |  Recenze a tipy
Ahoj projížděla jsem internet a napadlo mě, že bych vám mohla napsat článek o korunovačních klenotech , které jsou k dispozici návštěvníkům od 15.května 2016 , tento článek jsem chtěla napsat už v neděli , akorát jsem navycházela s časem , tak jsem to musela napsat až dnes . Doufám , že se vám bude líbit !!!

Proč jsou vystaveny klenoty , když Karel IV. chtěl , aby se vystavovala jen při vyjímečných situacích ?
A to je právě ono , klenoty se vystavily na oslavu letošního 700. Výročí od narození Karla IV . .

Kde budou vystaveny tyto klenoty ?
Klenoty budou vystaveny ve Vladislavském sále a návštěvníkům , jak už jsem psala budou zpřístupněny od dneška tedy 15.5.2016 a odlehčená budou ještě dva týdny . Nejspíš budete muset počítat s velkou řadou , protože to je velká událost .


Kdy naposled byly k vidění tyto klenoty ?
Naposledy byly klenoty vidět před třemi lety , kdy se stal v první přímé volbě prezidentem Miloš Zeman .

Jak jsou tyto klenoty zabezpečeny ?
Nacházejí se v kapli sv . Václava , kde jsou opatřeny sedmi zámky . Uschovány jsou v trezorové skříni , která se odemyká stejnými klíči .


Kdo letos odemkl komoru s korunovačními klenoty ?

Celkem to bylo sedm lidí , co drželi v ruce klíče , kterými pak každý odemkl celkem jeden zámek .Dále zde bylia primátorka Adriana Krnáčová, předseda vlády Bohuslav Sobotka, předseda Senátu Milan Štěch, prezident Miloš Zeman, kardinál Dominik Duka, předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a probošt Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze Václav Malý . A jako první odeml jeden zámek Miloš Zeman .


Co jsou to vlastně ty korunovační klenoty ?
České korunovační klenoty sloužily jako odznaky vlády a moci českých králů. Souprava zahrnuje Svatováclavskou korunu, královské žezlo, královské jablko, kožená pouzdra na ně, podušku pod korunu a korunovační plášť s doplňky.
Svatováclavskou korunu nechal v roce 1346 zhotovit Karel IV. pro svou korunovaci českým králem. Ostatní předměty jsou novější.

Tato prhlídka bude určitě stát za to !!! :)

Vzali mě na gympl !

11. května 2016 v 11:04 | slůně |  Život Niky mirth
Už jsem se konečě dokopala k tomu , abych vám sdělila novou informaci a to je Vzali mě na gympl!!!!!

Když se na webových stránkách gymplu objevil senam přijaých a nepřijatých studentů , tak to bylo asi prospoustu lidí šok , ale i sláva . Pro mě to byl zrovna šok , brečela jsem furt . Hned v pondělí mamka odevzdala odvolánía najednm gymplu jí řekly že nemám šanci a na druhém , že jsem těsně pod hranicí . Tak jsem to vzdala a nechala to na Pánu Bohu . A jen na internetu pročítala příběhy " štastlivců,, , kteři se dostali na gympl .

Ale pak přišel čtvrtek můj " radostný ,, den . Přišla jsem domů a mamka stála v kuchyni , dilala jsem se , protože měla být v práci . A pak mi řekla tu radostnou zprávu , která byla VZALI MĚ NA GYMP !!! hned po té jsme jely odevzdat zápisový lístek , vyzvednout si prohlášení a organizační papíry . Měla jsem opravdu velkou radost .

A ted jenom přemýšlím , jaksi tam najdu kámošky , jací tam budou učitelé atd .. Prostě se už moooc těším !!!